Poloha a dosažitelnost

Horská chata se nachází v jednom z největších středisek v Orlických horách, které nabízí mimořádné podmínky pro letní i zimní rekreaci, pěší turistiku, cykloturistiku, lyžování pro náročné i začátečníky na upravených sjezdovkách a běžeckých trasách. Chata leží na vrcholu Dříšského kopce nad hotelem Panorama a chatou U Supa. Odbočka k ní začíná u hotelu Area (dříve Národní dům) vedle kostela a je dlouhá asi jeden kilometr. Umístění chaty poskytuje nádherný výhled do širokého okolí.

  Vybavení a služby

Chata má kapacitu 25 lůžek - 5x čtyřlůžkový, 1x třílůžkový a 1x dvoulůžkový pokoj. Přízemí: předsíň, společenská místnost, jídelna s krbem, plně vybavená kuchyň, sociální zařízení. 1.patro: 5 pokojů a 2.patro: 2 pokoje. K dispozici lyžárna, venkovní terasa + zahradní nábytek, ohniště.

  Rekreace a služby v okolí

V současné době má Deštné asi 600 obyvatel, velmi dobrou obchodní a hotelovou síť, dvě samoobsluhy, pekárnu, benzínové čerpadlo, poštu, stálou lékařskou službu i policejní stanici. Pro sportovní a kulturní vyžití návštěvníků je v obci krytý bazén se saunou a fitcentrem, tělocvična, tenisové kurty a muzeum Orlických hor. Pro zimní návštěvníky je zde k dispozici 10 lyžařských vleků se skoro 7km sjezdových tratí, z toho 3km s umělým zasněžováním. U sjezdovek funguje půjčovna a servis lyží i lyžařská škola. V okolí jsou významné a krásné památkové objekty, hrady a zámky, jako např.: pevnosti z 2.svět. války - Hanička, Dobrošov • zámek Opočno • zámek Nové Město nad Metují • zámek Náchod • zámek Skalka • zámek Rychnov nad Kněžnou • zámek Častolovice - s oborou s bílými jeleny • Dobruška - rodiště F. L. Věka a mnoho dalších.

Zpět


TOPlist
  Chata VAK Deštné v Orlických horách
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Chata VAK
Ceník ubytování a stravování